Ski areál Praděd – Figura Ovčárna


Toto naše nejvýše položené a nejznámější zimní středisko leží pod vrcholkem Petrových kamenů v n.v. 1200 – 1440 m. Díky své poloze poskytuje návštěvníkům vynikající sněhové podmínky po cca 5 – 6 měsíců v roce. Návštěvníci mají v místě k dispozici ski servis a půjčovnu lyží.

Ski areál Figura Ovčárna je umístěn uprostřed národní přírodní rezervace Praděd a proto zde platí omezující opatření, jejichž cílem je chránit klenoty zdejší přírody i pro letní turisty a zejména budoucí generace. Vjezd na Ovčárnu je proto omezen a dopravu zajišťuje kyvadlová linka z motorestu Hvězda (leží na komunikaci č. 445 mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou, je zde také záchytné parkoviště). V zimní i letní sezoně zajišťují dopravu turistů na Hvězdu i Ovčárnu skibusy a cyklobusy společnosti Connex.

Terén a podmínky areálu Figura uspokojí všechny příznivce sjezdového i běžkařského lyžování – vhodné podmínky k lyžování zde naleznou jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Na severních svazích Petrových kamenů (1438 m.n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území České republiky. Milovníci bílé stopy hojně navštěvují nedaleký Praděd se 162 m vysokou televizní věží a přístupnou rozhlednou (za velmi příhodného počasí lze spatřit i Tatry).

Běžeckou trasu pro turistické i tréninkové účely na trase Švýcárna – Ovčárna upravuje firma Figura.
Informace čerpány z:http://www.ejeseniky.com

Praděd sjezdovky

Praděd sjezdovky